Sunday, September 22, 2019

UBISHZ dhe BISHZ: Urimi i përbashkët i Fitër Bajramit

Në emrin e All-llahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit Unioni i Bashkësive Islame Shqiptarë në Zvicër (UBISHZ) dhe Bashkësia Islame Shqiptare në Zvicër (BISHZ) njoftojnë komunitetin musliman shqiptarë që...

Pronari musliman i një restoranti u ofron ushqim falas skamnorëve për Krishtlindje

Hasan Masud, pronari musliman i një restorani në Londër ofron ushqim falas për të gjithë të varfërit dhe të pastrehët e Londrës për Krishtlindje. Në...

Shefqet Krasniqi: 50 herë kam thënë, mos shkoni në luftën e Sirisë!

Ish imami i Xhamisë së madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqi, ka thënë se me dhjetëra herë ka bërë thirrje që qytetarët nga Kosova të...

Shikojeni se cilat janë nëntë faktet shokuese që gjenden në Kur’an? [VIDEO]

Që nga fillimi i njerëzimit, ne jemi munduar ta kuptojm natyrën. Dhe vendin tonë brenda saj. Në këtë kërkim për qëllimin e jetës shumë...

Pse serbet ia kanë frikën flamurit kuq e zi kur e shofin mbi xhami?

Shqiptarë si shumice muslimanë ne ballkan njihen kudo në botë për bashkëpunim dhe tolerancë ndërfetare. Edhe në luftën e fundit kundër Serbisë muslimanet simdos...

VIDEO/ Protestat në Tiranë: Studenti falet përpara Parlamentit

VIDEO/ Protestat në Tiranë: Studenti falet përpara Parlamentit https://www.facebook.com/Almakos1/videos/364194474160385/

Qëndrimi islam ndaj nënave surrogate, që legalizohet edhe nga Ministria e Shëndetësisë Maqedoni

HUAZIMI I MITRËS (NËNAT SURROGATE) PYETJA: Cili është qëndrimi i sheriatit ndaj marrjes me qira të një gruaje të martuar, mitrën e një gruaje tjetër, ashtu...

Piloti Brazilian pranon Islamin lartë në qiell (VIDEO)

Piloti nga Brazili pranon Islamin në qiell duke drejtu aeroplanin bashkë me pilotin tjetër i cili e shoqëron dhe kujdeset që të thotë fjalet...

Naim Abazi: Halil Kastrati ndërton shtëpi me paratë e të tjerëve! (Video)

Këngëtari nga Kosova Naim Abazi në emisionin Mirage ka komentuar disa tema si liberalizimin e vizave si dhe mbjelljen e flokëve. Diferenca në moshë në...

I vr.au 50 vetë në xhami për hir të dashurisë? Zbulohet arsyeja e madhe...

T.err.oristi i të.rbuar që vr.a.u të paktën 49 persona në su.lmin ndaj dy xhamive në qytetin e Christchurch në Zelandën e Re, shkroi se...

Lajmet e Fundit!

Qyetarët komentojn: Muki dhe LSDM te jep sqarim opinionit pse e shpetuan DUI -n...

Pas prononcimit të fundit në facebook të deputetit të LSDM-së Muhamed Zekiri për ngjarjet e mbrëmshme në Parlament ku kryeparlamentari Talat Xhaferi e mbylly...

Nuk e pastroi rimelin për 25 vjet, gruaja zbulon diçka të tmerrshme në sy

Një grua për pak sa nuk humbi shikimin pasi nuk e kishte hequr rimelin nga sytë për 25 vjet, duke bërë që copëzat e...

GHETTO GEASY feat. SKIVI – Bisha me 2 koka, sjellin videoklipin më të ri

Getoar Selimi në bashkëpunim me Skivi sjellin hitin për nder të 28 Nëntorit me titullin  "Bisha me 2 koka" me nje melodi dhe ritëm...

Alarmi nga Serbia dhe Greqia/ Shqipëria planifikon ngritjen e sistemit për mbrojtjen ajrore

Shqipëria planifikon për herë të parë ngritjen e një sistemi për mbrojtjen ajrore. Aktualisht, Shqipëria ka vetëm disa helikopterë ushtarakë për misione humanitare dhe...

Aksioni antidrogë në Vlorë, një gomone u kap, një tjeter i iki policisë

Policia e Vlorës arrestoi gjatë ditës së djeshme 6 përsona të lidhur me trafikimin e drogës nga ky qytet. Gomonia e cila u sekuestrua...

Më të shikuara!