Sunday, September 22, 2019

Apple prezantoi Iphone 8 dhe Iphone x

Gjiganti teknologjik Apple prezantoi tre iPhone të ri të martën, duke përfshirë edhe iPhone X pa buton, raporton Anadolu Agency (AA). Në ceremoninë që u...

Celulari shkakton ndryshime në metabolizmin e trurit, çfarë duhet të bëni për të mbrojtur...

Ne jeten tone te perditeshme, ne ndeshemi me vale te shumllojeshme, ndaj te cilave organizmi reagon ne menyra te ndryshme. Ato më të dëmshmet,...

Kalashnikov prezanton makinat e reja për policinë

Kalashnikov Concern zbuloi makinat e reja të teknologjisë së lartë dhe motoçikletat e dizenjuara për policinë rrugore të Moskës. Automjetet elektrike u futën në...

Mercedes Class A L Berlina “pushton” Kinën

Mercedes Benz ka prodhuar një variant të Klasit A që fillimisht do të jetë e disponueshme vetëm për tregun kinez. Mercedes Class A L Berlina...

Audi zbulon modelin spektakolar A8 (Foto)

Kjo ka ndodhur të mërkurën, gjatë premierës së filmit “Spider-man: Homecoming”, në Hollywood. Audi ka qenë shumë i heshtur në lidhje me publikimin e detajeve...

Porsche “Zbret” Në Ujë Me Një Superjaht!

Në rrugë është një ndër prodhueset më të mëdha, ndërsa në ujë ka vendosur që të bëjë prezantimin nga “dera kryesore e tregut”. Porsche prezantoi...

Mbi 100 mijë regjistrime për Nokia 7

Nokia 7, që u zbulua zyrtarisht javën e kaluar, ka arritur të shënojë mbi 100 mijë regjistrime në Kinë përpara shitjes së parë që...

Në shtator vjen ora e mençur Emporio Armani

Emporio Armani ka bërë të ditur se së shpejti do të paraqitet ora e re e mençur, e cila bazohet në platformën Android Wear...

BMW prezantoi modelin e ri X4 2018

Ky model është më i madh, më i lehtë dhe më i pajisur me teknologji se sa modeli paraardhës. Para debutimit zyrtar në Geneva Motor...

Intel sjell gjeneratën e tetë të procesorit Core me grafikë Radeon Vega M

Intel njoftoi zyrtarisht kopjen e parë të një procesori të ri të gjeneratës së tetë Core me çipin Radeon RX Vega M Graphics. Procesori është...

Lajmet e Fundit!

Si lë vend imagjinatës, Emily pozon pa sytjena

Ajo ka promovuar koleksionin e saj të ri të bikineve të saj në rrjete sociale. Dhe Emily Ratajkowski ka vazhduar të ekspozojë të pasmet e...

“Më fal”, mesazhi i fundit në celularin e shoferit të ministrit Xhafaj

Detaje të reja zbardhen pas ngjarjes që tronditi ministrinë e Brendshme. Shkëlzen Qordja gardisti 31-vjeçar që u gjend i pajetë brenda në automjet në...

Dafina Zeqiri paralajmëron këngën e re

Këngëtarja shqiptare, Dafina Zeqiri ka paralajmëruar këngën e saj të re “King”, si dhe përmbledhjen e këngëve me të njëjtën titull. Ajo ka konfirmuar...

Dasma që (s)u kthye në “mort”

Nga Anri Bala Nisi si festë e demokracisë, ku të ftuarit u thirrën sipas zakonit… në dasëm, ku dhëndri bridhte qytet për qytet, për të...

“Për herë të parë SHBA, Gjermania e Franca nuk janë në një linjë për...

Taulant Kryeziu nga Instituti i Kosovës për Politika Evropiane (EPIK), ka thënë se nga Amerika vetëm John Bolton ka folur për korrigjimin e kufijve...

Më të shikuara!