Thursday, February 21, 2019

A e dini pse vërshohen pjesë të Tetovës, Tearcës dhe Gostivarit kur bie shi?

Hidrocentralet në malin Sharr të ndërtuara këto vite shkak për vërshime në Tetovë? Banorët e fshatit Dobrosht të Tetovës në vitin 2016 protestuan kundër ndërtimit...

Efektet e ofertës së Zaevit për falje mund të jenë edhe negative

Njohësit e çështjeve juridike thonë se ftesa e kryeministrit të Maqedonisë Zoran Zaev për “falje dhe pajtim” në asnjë mënyrë nuk duhet t’i hap...

Harxhimet në Maqedoni për energji , muaj shkurt

Në muajin shkurt të këtij viti shpenzimet e përgjithshme sipas energjisë janë: 678.991 MWh energji elektrike, 42.483 metër kub gaz natyror, 416.900 ton qymyr...

Visar Ganiu: Kjo fitore meritë e gjithë strukturës së BDI-së

Në fjalimin e tij nga shtabi zgjedhor i BDI-së në Çair ka uruar fitoren e kandidatit Visar Ganiu dhe ka falënderuar anëtarët dhe simpatizantët...

Ish ushtari i UÇK-së: Gjuha shqipe është meritë e dëshmorëve, askush nuk i përmend!

Ish ushtari i UÇK-së Avni Neziri i revoltuar është drejtuar me një shkrim drejt deputetëve shqiptarë, ai shkruan: Avni Pllumbi Neziri te Pa Censurë: Deri...

Kocias paralajmëron zgjidhjen e emrit deri në 2018

Ministri i Jashtëm i Greqisë ka paralajmëruar zgjidhjen e mosmarrëveshjeve me Maqedoninë për çështjen e emrit. Nikos Kocias për mediat greke ka theksuar se...

IBRAIMI, SHKARKIMI IM NGA KSHZ-ja JOLIGJOR

Anëtari i PDSH-së në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ), Bedredin Ibraimi, sot në konferencë për shtyp tha se tentimi për shkarkimin e tij nga...

Lëvizja Antibixhoz: Nëse nuk plotësohen kërkesat, përgjegjësia bie mbi politikanët

Lëvizja Antibixhoz edhe gjatë ditës së sotme ka ripërsëritur kërkesat e tyre, të shpalosura më 21 dhjetor gjatë protestës së organizuar në Tetovë. Në mesin...

Bllokohet rruga në Dibër

Sot 06.12.2017 rreth orës 10 i mengjesit ka ndodhur një katastrofë në rrugën Dibër – Kosovrast i lusim të gjithë dibranët të kenë më...

ASH-ja do të ketë edhe një organ partiak, akademin politike

Aleanca për Shqiptarët (ASH), krahës kryesisë qendrore do të ketë edhe një organ paralel me të, Akademin politike, thonë nga kjo parti. Në mbledhjen e...

Lajmet e Fundit!

Katër persona me maska grabisin një banesë në Shkodër

Rreth 5 mijë euro kanë arritur të grabisin 4 persona të maskuar në banesën e shtetasit A. S në fshatin Dobraç të Shkodrës. Policia bën...

Simptomat e para të kancerit: Ku shfaqen dhe çfarë duhet të dini!

Shumica nesh nuk i kushton mjaft kujdes kësaj pjese të trupit. Shuplakat janë ndër pjesët e trupit që i përdorim më së shumti. Përshëndetemi me...

Kimberley Garner shkëlqen në fustan të zi

Ajo kohëve të fundit është fokusuar më shumë në reklamimin e të brendshmeve Kimberley Garner, mori një pushim nga detyrat e saj të biznesit për...

Japonia dhuron ndihmë prej mbi 431 mijë për 9 projekte në gjashtë rajone në...

Sot, 20 shkurt, 2019 Ambasada e Japonisë në Shkup do të festojë përvjetorin e 25-të të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes Japonisë dhe Maqedonisë...

Exluzive Sapo Erdhi Ky Lajm Nga Gjermania Për Ushtrinë E Kosovës Urime

I pyetur nga gazetari i AA-së mbi pohimet për formimin e ushtrisë së Kosovës, dhe ndikimet që kjo mund t’i ketë për stabilitetin e...

Më të shikuara!