Saturday, June 15, 2019

Zaev takon Kasamin: A do të përkrahë Besa ndryshimet kushtetuese?

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev dhe kryetari i njërit fraksion të Lëvizjes BESA, Bilall Kasami sot do të realizojnë takim, në të cilin do...

Rama uron miratimin për ndryshimet kushtetuese

Menjëherë sapo parlamenti maqedonas u hapi udhë ndryshimeve kushtetuese, për të proceduar më pas me miratimin e ndryshimit të emrit në Republikën e Maqedonisë...

Miliarderi shqiptar pronari i “JUMBO” do të hap qendër tregtare në Maqedoni

Samir Mane ish-pronari i “Skopje City Mall” në Shkup poashtu pronar i rrjeteve të marketeve “Jumbo” në rajon përsëri do të investojë në Maqedoni...

MPB di vendndodhjen e Gruevskit, të hënën pritet të paraqitet në Shutkë

Lajmet se shërbimet e Gjykatës Penale nuk arrijnë ta gjejnë dot ish-kryeministrin Nikolla Gruevski, nuk janë aspak të vërteta. Vendimi për refuzimin e ankesës së...

Rrahje midis udhëtarëve në autobus

Një tetëmbëdhjetëvjeçar mbrëmë është lënduar me thikë gjatë një zënke midis udhëtarëve në autobusin e Ndërmarrjes publike për transport, i cili ka lëvizur drejt...

Zaevi i jep fund polemikave, do të dihet sa shqiptarë jetojnë në Maqedoninë e...

Kryeministri Zoran Zaev sot ka konfirmuar se në regjistrimin e popullsisë që duhet të zbatohet në vitin e ardhshëm do të ketë edhe kolonë...

Arrestohen dy femra në një lokal nate

Mbrëmë  prej ora 23.00 deri 00 e 30 minuta, pjestarë të policisë nga Sektori për punë të brendëshme Tetovë, kanë realizuar kontroll aksion, në...

Gjermania kërkon akoma më shumë infermierë, gati të financojë edhe shkollimin e tyre

Prej kohësh është dhënë alarmi në vendin tonë se mjekët dhe infermierët janë duke u larguar dhe sistemi mjekësor po ngelet pa personel. Pjesa më...

Rrahje në autobusin e Bitpazarit

Disa persona të panjohur dje rreth orës 17:30 në stacionin e autobusit në bul.”Kërste Misirkov” në Shkup, e kanë sulmuar fizikisht M.S. (20) dhe...

Rreshje bore në Mavrovë dhe në Kodrën e Diellit

Komunikacioni në rrugët e Maqedonisë zhvillohet nëpër rrugë të lagështa në pjesët perëndimore dhe jug-perëndimore të shtetit, ndërsa në pjesët tjera rrugët janë kryesisht...

Lajmet e Fundit!

Këto janë lëndët e hapura nga PSP-ja

Fatime Fetai para gazetarëve ka prezentuar lëndët e hapura ku ka treguar shuma që është dëmtuar buxheti i shtetit dhe periudha thyerjes së ligjit. Lëndët...

“Dasmë indiane si në telenovela”, këngëtari i famshëm plotëson dëshirat e gruas

Aktorët e njohur, Priyanka Chopra dhe Nick Jonas kanë vendosur të kurorëzojnë dashurinë e tyre në martesë në Indi. Ndonëse është me origjinë nga...

Shqiptarët e vendosin flamuri kuq e zi mbi “Atomium” në Bruksel (Video)

Në Bruksel festohet dita e pavarësisë së Shqipërisë. Qytetarë të shumtë pjesë e komunitetit shqiptar që jeton në Belgjikë, ishin pjesëmarrës në një koncert...

Ende nuk ka mjete për ndërtimin e shkollave në Reçicë dhe Sellcë (VDEO)

Banorët e Reçicës së Vogël dhe të fshatit Sellcë ende do të duhet të presin për ndërtimin e dy objekteve të reja shkollore për...

Ky është ministri shqiptar që rrezikoi jetën për një FOTO të tillë

Pedra do Telegrafo është një vend, që njihet për shëtitjet shumë të famshme për shkak të një prej shkëmbinjve në majë, ku mund të...

Më të shikuara!