Category: Shëndeti

Çfarë duhet të hamë në mëngjes?
Shëndeti

Çfarë duhet të hamë në mëngjes?

October 16, 2019

Njerëzit që hanë mëngjes janë më të shëndetshëm dhe gjasa që ata të pësojnë sëmundje të ndryshme janë shumë të pakta, në krahasim me ata ... Lexo më shumë

Dhimbja e dhëmbëve, shenjë e ndonjë sëmundje të rëndë
Shëndeti

Dhimbja e dhëmbëve, shenjë e ndonjë sëmundje të rëndë

October 16, 2019

Problemet e dhëmbëve sinjalizojnë që trupi po lufton me disa çrregullime më të thella, siç janë sëmundjet e zemrës, diabeti dhe Alzheimeri, paralajmëroi kohët e ... Lexo më shumë

Tri ushqimet që detyrimisht duhet t’i hani nëse pini duhan
Shëndeti

Tri ushqimet që detyrimisht duhet t’i hani nëse pini duhan

October 16, 2019

Nëse dëshironi që mushkëritë tuaja të jenë të shëndetshme, atëherë lënia e duhanit është gjëja më e mirë, por ajo që gjendet në pjatën tuaj ... Lexo më shumë

Gabimet që të gjithë i bëjmë gjatë një diete
Shëndeti

Gabimet që të gjithë i bëjmë gjatë një diete

October 16, 2019

Sigurisht keni dëgjuar për keto-dietën, e cila ka për bazë heqjen e karbohidrateve nga përdorimi. Kjo dietë, nuk është dhe aq e thjeshtë për t’u ... Lexo më shumë

Arsyeja se pse duhet ta nisni ditën me një gotë ujë të ngrohtë me limon
Shëndeti

Arsyeja se pse duhet ta nisni ditën me një gotë ujë të ngrohtë me limon

October 16, 2019

Në bazë të studimeve të bëra, ekspertët sugjerojnë që në vend të kafesë apo çajit, është shumë më mirë të filloni ditën me një gotë ... Lexo më shumë