Category: Rajoni

“Mbi 50 jahte anullojnë vizitën në Sarandë”
Rajoni

“Mbi 50 jahte anullojnë vizitën në Sarandë”

October 16, 2019

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e qytetarit dixhital, sipas të cilit 50 jahte kanë anulluar vizitën në Sarandë. Qytetari dixhital bën me dije ... Lexo më shumë

Kompanitë rritIn rrogat për punëtorët, Qeveria në përkrahje
Lajme, Rajoni

Kompanitë rritIn rrogat për punëtorët, Qeveria në përkrahje

October 16, 2019

Paga minimale në Maqedoninë e Veriut nga dhjetori do të jetë 14 500 denarë. Kjo shumë u përcaktua nga Qeveria, punëdhënësit dhe sindikatat. Kjo do ... Lexo më shumë

Nuk do të jetë deputet në Kuvendin e Kosovës Ramush Haradinaj
Lajme, Rajoni

Nuk do të jetë deputet në Kuvendin e Kosovës Ramush Haradinaj

October 15, 2019

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj me gjasë shumë shpejtë do të mbetet vetëm lider i partisë së tij, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës. Sipas burimeve ... Lexo më shumë

Rriten pagat minimale nga 9000 den në 14.500 den
Lajme, Rajoni

Rriten pagat minimale nga 9000 den në 14.500 den

October 15, 2019

Sërish vjen një lajm i madh nga ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi. Pas investimeve dhe ndihmës së madhe nga shteti për hapjen e fabrikave në ... Lexo më shumë

Han jep lajmin e keq, nuk ka datë për fillimin e negociatave
Lajme, Rajoni

Han jep lajmin e keq, nuk ka datë për fillimin e negociatave

October 15, 2019

Ministrat e BE-së kanë dështuar të martën të arrijnë pajtim për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë.“Nuk ishte ky një moment lavdie ... Lexo më shumë

Ministrat e jashtëm të BE-së “JO” për Maqedoninë dhe Shqipërinë, Han i kërkon falje qytetarëve
Lajme, Rajoni

Ministrat e jashtëm të BE-së “JO” për Maqedoninë dhe Shqipërinë, Han i kërkon falje qytetarëve

October 15, 2019

Ministrat e jashtëm të BE-së nuk kanë arritur që të dakordohen dhe nuk sollën vendim për hapjen e bisedimeve me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. ... Lexo më shumë

Zaev: Jam i bindur se do të fillojmë negociatat
Lajme, Rajoni

Zaev: Jam i bindur se do të fillojmë negociatat

October 15, 2019

Kryeministri Zoran Zaev është optimist se vendi do të marrë datë për hapjen e negociatave për aderim me Bashkimin Evropian, por vendimi përfundimtar sipas tij ... Lexo më shumë