Han jep lajmin e keq, nuk ka datë për fillimin e negociatave

Han jep lajmin e keq, nuk ka datë për fillimin e negociatave

Ministrat e BE-së kanë dështuar të martën të arrijnë pajtim për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë.“Nuk ishte ky një moment lavdie për Evropën”, tha Komisioneri për Zgjerim i BE-së, Johanes Han.

Duke u kërkuar falje qytetarëve të dy vendeve ballkanike, Hahn tha se shumica dërrmuese e shteteve anëtare të BE-së mbështetën rekomandimin e Komisionit Evropian për të nisur bisedimet me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )