LETRA E NËNAVE DHE BIJAVE MINISTRE, DËMTON FAMILJEN SI VLERË
Lajme, Opinione

LETRA E NËNAVE DHE BIJAVE MINISTRE, DËMTON FAMILJEN SI VLERË

October 15, 2019

Burrat nën hije, lozin, kuvendojnë, pika që s’u bie, se nga gratë rrojnë! (A.Z. Çajupi) Bashkim Aliu Tetë zonja ministre të qeverisë majtiste të Shqipërisë, ... Lexo më shumë

Gabimet e mëdha që po bëni me bisedat në grupe
Teknologji

Gabimet e mëdha që po bëni me bisedat në grupe

October 16, 2019

Digjitalizimi i mënyrës së komunikimit në botën moderne ka aspiruar që të bashkojë sa më shumë njerëz. Një formë e lehtësimit të komunikimeve edhe ndërmjet ... Lexo më shumë

Njihuni me 44-vjeçaren që është shtatzënë me fëmijën e 22-të
Kuriozitete

Njihuni me 44-vjeçaren që është shtatzënë me fëmijën e 22-të

October 22, 2019

E keni menduar ndonjëherë të keni 21 motra dhe vëllezër? Familja nga Britania do të rritet akoma më shumë në numër.Zonja Sue Radford njoftoi pak ... Lexo më shumë

Ansambli i Shkodrës ‘rrëmben’ trofeun në Pizren
Kulturë

Ansambli i Shkodrës ‘rrëmben’ trofeun në Pizren

October 22, 2019

“Kënga Qytetare na bashkon në Prizren” është festivali që, për të dytin vit radhazi, mbahet në Prizren. Aktiviteti që u zhvillua në shtëpinë e kulturës ... Lexo më shumë

Lëvizja Besa : BDI-në dhe Qeverinë e LSDM-së nuk e amneston dorëheqja e Asim Musës
Lajme

Lëvizja Besa : BDI-në dhe Qeverinë e LSDM-së nuk e amneston dorëheqja e Asim Musës

October 15, 2019

Nënkryetari i Lëvizjes BESA, Abdush Demiri në rrjetin social Facebook ka reaguar në lidhje me skandalin e zv/Ministrit të Shëndetësisë, Asim Musa. Demiri thotë se ... Lexo më shumë

FAVORIZIMI I NJËRIT FËMIJË NDAJ  TJERËVE
Religjion

FAVORIZIMI I NJËRIT FËMIJË NDAJ TJERËVE

October 16, 2019

PYETJA: Cili është mendimi juaj, në fakt cili është qëndrimi i Fesë Islame përkitazi me një person i cili ka shëndet të mirë dhe pasurinë ... Lexo më shumë

Kompanitë rritIn rrogat për punëtorët, Qeveria në përkrahje
Lajme, Rajoni

Kompanitë rritIn rrogat për punëtorët, Qeveria në përkrahje

October 16, 2019

Paga minimale në Maqedoninë e Veriut nga dhjetori do të jetë 14 500 denarë. Kjo shumë u përcaktua nga Qeveria, punëdhënësit dhe sindikatat. Kjo do ... Lexo më shumë