Category: Sport

SHKËNDIJA KLUBI MË I MIRË I VENDIT NË EUROPË
Sport

SHKËNDIJA KLUBI MË I MIRË I VENDIT NË EUROPË

December 19, 2019

Kuqezinjtë qëndrojnë bindshëm para ekipeve tjera vendore në ranglistën e UEFA-së, ku me koeficient 7.250 mbajnë pozitën e 150-të në Europë. Shtëpia e futbollit Europian, ... Lexo më shumë

KUQEZINJTË VIZITOJNË FËMIJËT ME NEVOJA TË POSAÇME
Sport

KUQEZINJTË VIZITOJNË FËMIJËT ME NEVOJA TË POSAÇME

December 19, 2019

Shkëndija vazhdon traditën tashmë gjashtëvjeçare, duke u shoqëruar në fundvit me fëmijët me nevoja të posaçme te Qendra Ditore në Tetovë dhe paralelja pranë shkollës ... Lexo më shumë

Kosova pas leksionit që i dha Malit të Zi, ja shanset për kualifikim
Sport

Kosova pas leksionit që i dha Malit të Zi, ja shanset për kualifikim

October 16, 2019

Kosova ka fituar 2-0 ndaj Malit të Zi në “Fadil Vokrri” në ndeshjen e vlefshme eliminatore për Euro 2020. Amir Rrahmani zhbllokoi takimin në minutën ... Lexo më shumë

Stadiumi i ekipit të njohur do të mbajë emrin e Cristiano Ronaldos
Sport

Stadiumi i ekipit të njohur do të mbajë emrin e Cristiano Ronaldos

October 16, 2019

Sporting Lisbona, klub nga i cili doli CR7, e vlerëson aq shumë talentin e dalë nga akademia e tyre dhe që ka bërë histori në ... Lexo më shumë

Ja si e quan mediumi serb Vedat Muriqin
Sport

Ja si e quan mediumi serb Vedat Muriqin

October 16, 2019

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, është vlersuar për paraqitjen e tij edhe nga mediat serbe. Portali serb “Blic” e ka lavdëruar Muriqin, madje ... Lexo më shumë

Futbollistët e Shqipërisë e festojnë fitoren kundër Kosovës (VIDEO)
Sport

Futbollistët e Shqipërisë e festojnë fitoren kundër Kosovës (VIDEO)

October 15, 2019

Futbollistët e Shqipërisë iu gëzuan fitores së tyre kundër vëllezërve nga Kosova aq shumë saqë festuan sikur ta kishin arritur kualifikimin në Euro 2021, edhe ... Lexo më shumë

Shkëndija Pranë Transferimit Të Dallkut!
Sport

Shkëndija Pranë Transferimit Të Dallkut!

October 15, 2019

Shkëndija e Tetovës është shumë pranë transferimi të një emri të madh në rradhët e veta. Bëhet fjalë për Ardin Dallkun, mbrojtësin e krahut të ... Lexo më shumë